PETR NUC

FOTOGRAF

Kontakt

Tel: +420 608 181 514
E-mail: nucphotos@centrum.cz
 
Ateliér: Letenské náměstí 5, Praha 7
Byli jste spokojeni s mou prací?
Petr Nuc

Reference

O mně

Fotografování má jednu úžasnou vlastnost - dokáže zastavit čas. Jedinečný moment, který nám zůstane navždy. Okamžiky radosti, našeho mládí, nebo doby, ve které jsme prostě jen šťastni. Nejen pro tyto chvíle jsem se téměř před 15 lety začal věnovat fotografování. Ateliér, který mám na Letenském náměstí, funguje již dvanáctým rokem. Kdokoli se ke mně přijde vyfotit je vítán.

Od svých 18 let jsem se ještě během studia střední školy živil jako tenisový trenér. Provozoval jsem poměrně velkou tenisovou školu, ve které byli děti i dospělí klienti. K focení mě náhodnou přivedl tatínek jedné malé holčičky známý česky fotograf Jaroslav Kučera. Byl jsem na několika jeho výstavách, právě on mi dal ten prvotní impulz se focení věnovat. Nakoupil jsem potřebnou techniku a zprvu jako koníček jsem se začal věnovat fotografii. Chvíli trvalo než jsem se naučil potřebné základy i pod vedením zkušených kolegů.

Na svoji první placenou zakázku jsem si troufl asi až po roce a půl. Už v této době vznikla potřeba získat vlastní prostor na focení. Založil jsem proto ateliér na Letenském náměstí, který provozuji do dnes. Můj koníček pomalu začal přecházet v práci, největší objem mojí práce představuje fotografování architektury. Nemohu opomenout období zhruba 5 let, kdy jsem vzhledem k boomu na trhu s digitálními zrcadlovkami pořádal kurzy fotografování zaměřené na práci s tímto druhem fotoaparátu. V průběhu tohoto období jsem vyškolil více než 1 500 lidí. Toto období bohužel skončilo s příchodem chytrých mobilních telefonů, kdy masový zájem o práci s digitální zrcadlovkou utichl. Dnes se věnuji různým žánrům fotografie, od architektury, přes ateliérové focení rodinek a párů, až po různorodou práci pro firemní klientelu.